• Uczestniczki POKŁADÓW KULTURY zapraszają do wspólnej akcji!
          • Uczestniczki POKŁADÓW KULTURY zapraszają do wspólnej akcji!

          •  

            ZŁAPMY WIOSENNY WIATR W SKRZYDEŁKA WIATRACZKÓW!

            Nakręćmy się pozytywną energią! Niech nasze dzieci wyślą sobie, z naszą pomocą, pozdrowienia!

            W najbliższą niedzielę (5 kwietnia) o 12.00 - gdy słońce świeci najmocniej (!), umieśćmy za oknami lub na balkonach kolorowe, zrobione samodzielnie wiatraki. Niech będą niedoskonałe, niech będą krzywe, małe lub duże - ale niech będą! Jeśli nie macie dzieci - nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić wiatraczek i pozdrowić za jego pośrednictwem dziecko sąsiadów, albo to, które właśnie wyszło z mamą na krótki spacer, albo to, które siedzi na dnie duszy tego Pana lub Pani, którzy właśnie wracają z bułkami do domu!

            Niech się nam dzieje KOLOROWO!

            Po instrukcję, przygotowaną przez Olę Gawron, nauczycielkę w przedszkolu - zapraszamy na: Pokłady Kultury - online

            Grafika - pixabay.com

          • Informacja dla uczniów o kształceniu na odległość z uwzględnieniem higieny pracy oraz zachowaniem bezpieczeństwa w sieci

          • Drodzy Uczniowie, przypominamy o zasadach obowiązujących w okresie zamknięcia szkół.

            PAMIĘTAJCIE !!!

            • To nie są ferie ani czas wolny.

            • Unikajcie zatłoczonych miejsc.

            • Nie organizujcie spotkań koleżeńskich.

            • Nie wychodźcie na place zabaw i na podwórko.

            • Spędzajcie ten czas w domu.

            • Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

            BĄDŹCIE ODPOWIEDZIALNI TO NIEZWYKLE WAŻNE!!!!

            Uczcie się samodzielnie w domach, przy wsparciu nauczycieli. E-nauczanie to nic innego, jak edukacja z wykorzystaniem własnego komputera i sieci internetowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uczyć się w dowolnym miejscu na świecie (np. w domu), o dowolnej porze i przez dowolnie długi czas.

            1. Kontaktuj się ze swoim wychowawcą i nauczycielami za pomocą ustalonych metod.

            2. Wykonuj zadania, ćwiczenia przesyłane przez nauczycieli. W razie pytań lub wątpliwości zawsze możesz się do nich zwrócić o pomoc.

            3. Wyszukuj informacji, poszukuj rozwiązań postawionych problemów.

            4. Oglądaj ekranizacje lektur szkolnych oraz inne programy dla uczniów proponowane na stronie internetowej szkoły oraz indywidualnie przez nauczycieli.

            5. Z kolegami z klasy, we współpracy wirtualnej, opracowuj materiały na wybrany temat, powtarzaj to, czego się do tej pory nauczyłeś.

            6. Specjalne narzędzia sprawiają, że nauka online jest interaktywna i efektywna, zawiera wiele możliwości dla skutecznego przyswajania wiedzy.

            7. Dbaj o wypoczynek i relaks, zdrowo się odżywiaj.

            8. Pamiętaj, że Twoi Rodzice też muszą pracować i odpoczywać. Staraj się być samodzielny.

            9. Pamiętaj, że zawsze obowiązują Cię zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

            10. Przypomnij sobie zasady bezpieczenstwa i netykietę, proponujemy skorzystac z linku:

            KODEKS TIK

          • Zostań w domu… z książką 

          • uacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego zachowania się i pozostania w domu. Zamknięte szkoły, biblioteki, kina, teatry, kluby, to nowa, trudna rzeczywistość, ale i konieczność. Jeśli chcemy uniknąć zarażenia i ochronić siebie i innych, musimy pozostać w domu! Warto pomyśleć o tym, że ten czas może być dla nas ciekawy i zajmujący. Wcale nie trzeba się nudzić. Jest wiele  propozycji w internetowej przestrzeni. Nie mogę Was zaprosić do biblioteki, ale mogę podpowiedzieć, gdzie można znaleźć coś dla zabawy i nauki, przyjemności i własnego rozwoju.

            Wirtualna książka

            • Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej znajduje się link: lektury.gov.pl

            Jest tam umieszczona bardzo bogata oferta lektur szkolnych. Wystarczy wpisać tytuł potrzebnej książki lub jej autora i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat książki oraz pobrać jej treść w formie e-booka lub przeczytać ją bezpośrednio w przeglądarce.

            • Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza na stronę: wolnelektury.pl. W tej cyfrowej, bezpłatnej  bibliotece można znaleźć nie tylko bogatą ofertę lektur, ale również ciekawy zbiór książek dla dzieci i młodzieży.

            • Empik premium udostępnia darmowy 60-dniowy dostęp do swoich zasobów

            • Na stronie LEGIMI wystarczy wpisać hasło:CZYTAMY, aby uzyskać dostęp do wybranej z listy książki w formie audiooboka.

            Ekranizacje filmowe, spektakle

            • Telewizja polska na programie TVP Kultura proponuje cykl ekranizacji lektur skierowany do uczniów. W najbliższych dniach można obejrzeć: „ Katarynkę”, „ W pustyni i w puszczy” czy „ Małego Księcia” . Aktualny program można sprawdzić na stronie:   https://programtv.onet.pl/program-tv/tvp-kultura

            Wirtualna wycieczka

            Konkurs literacko- plastyczny

            • Temat: Jak spędziłem czas w domu… opowiedz o swojej przeczytanej książce czy obejrzanym filmie, zwiedzonym wirtualnie muzeum i narysuj ilustrację. W swojej pracy przekonaj innych, że siedzenie w domu nie musi być nudne. Prace można nadsyłać na mojego maila: dorotakonop@interia.pl w terminie do 30 marca 2020r.

                               Bibliotekarz SP5 Dorota Konopnicka

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • 11 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z inicjatywą organizowania projektów dotyczących bezpieczeństwa w sieci dla młodego pokolenia wyszła Komisja Europejska w 2004. Od tego czasu wydarzenie to obejmuje swym zasięgiem kolejne kraje świata. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 również włączyli się w obchody dnia tworząc plakaty z przesłaniem edukacyjnym i graficzne informacje, które informowały o zagrożeniach oraz promowały właściwe postawy podczas użytkowania sieci internetowej. Równocześnie w czasie całego tygodnia były prowadzone dyskusje, pogadanki a także prezentacje filmów edukacyjnych. Na lekcjach Informatyki poznawaliśmy i odwiedzaliśmy portale promujące tematy bezpieczeństwa w sieci oraz prowadziliśmy ciekawe dyskusje. Działania te miały uwrażliwić społeczność naszej szkoły na problem bezpieczeństwa w świecie powszechnej komunikacji internetowej.

          • Informatyka - konkursy i wydarzenia

          • Uczniowie naszej szkoły jak co roku biorą udział w licznych wydarzeniach i konkursach informatycznych o zasięgu ogólnokrajowym a nawet międzynarodowym. W grudniu uczestniczyliśmy w inicjatywie Godziny Kodowania która odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej. W listopadzie byliśmy również uczestnikami polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr, w który bardzo dobrym wynikiem, jednym z najlepszych w regionie może pochwalić się uczeń klasy VIII Julian Kwiatkowski.

          • Dzieci uczą rodziców

          • Skończyły się już ferie zimowe. Dzięki  przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, przypomnianym  w ramach akcji ,,Dzieci uczą rodziców”, wszyscy zdrowi i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Będąc na podwórku, ulicy, w domu, na wycieczkach, czy surfując w Internecie pamiętaliśmy o bezpiecznym zachowaniu i kierowaniu się rozsądkiem.

          • Dzieci uczą rodziców

          • Drugie zajęcia z programu "Dzieci uczą rodziców" zostały przeprowadzone w kl.IIIc 12 grudnia. Realizacja tematu: ,,Pomocne serce” uświadomiła dzieciom, że nie tylko prezenty materialne, ale przede wszystkim nasza życzliwość i bezinteresowna  pomoc  niesiona ludziom daje im radość. Bajkowy Miś Uszatek to dobry przykład  do naśladowania.