• Rok szk. 2015/2016

• Osiągnięcia i działania Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytomiu  w roku szkolnym 2015/2016

* dydaktyczne – /udział w olimpiadach i konkursach miejskich, wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych, zajęte miejsca, uzyskane wyróżnienia /

Etap:

/miejski, wojewódzki,. krajowy, międzynarodowy/

Miejsce, wyróżnienie

X edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”

Międzynarodowy

3 Miejsce w Polsce
          (w kategorii szkoły podstawowe
          klasy 1-3)

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Międzynarodowy

3 wyróżnienia

IX  edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Ogólnopolski

nagroda główna

2 nagrody

10 wyróżnień

Ogólnopolska akcja „List dla Ziemi”

Ogólnopolski

laureat

wyróżnienie

Wojewódzki Konkurs Poetycki dla szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego
          i Śląskiego Kuratora Oświaty

Wojewódzki konkurs plastyczny „Anioły Bożego

Narodzenia”

wyróżnienie

Regionalny konkurs na książeczkę w języku angielskim „My English Book”

Regionalny

Powiatowy konkurs matematyczny w języku angielskim „Math Master”- II edycja

Powiatowy

Eliminacje powiatowe
          w Turnieju Wiedzy
          o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Powiatowy

VI edycja Bytomskiego

Konkursu „Wielcy Polacy Skarbem Narodu”

(kat. plastyczna)

Miejski

Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”

Miejski konkurs matematyczno- ekonomiczny

Miejski

Konkurs matematyczny „Wielokąty, obwody i pola powierzchni”

2 wyróżnienia

Konkurs Grafiki Komputerowej „Ilustracja do mojej  ulubionej lektury”

2 wyróżnienia

XIX Miejski Konkurs Ortograficzny „Sowa przemądrzała zmaga się
          z ortografią”

Miejski

Konkurs literacki „Mój magiczny świat”

II miejsce  drużynowo

Happening artystyczny 2016

III miejsce dla szkoły

sportowe - /udział w imprezach miejskich, wojewódzkich, krajowych, międzynarodowych, zajęte miejsca i uzyskane wyróżnienia/

Etap:

/miejski, wojewódzki,. krajowy, międzynarodowy/

Miejsce, wyróżnienie

Mikołajkowy Turniej Koszykówki

(Strzelce Opolskie)

II miejsce – dziewczęta

Zawdy Rejonowe
          w Minikszykówce Dziewcząt

Rejonowy

Zawdy Rejonowe w minikszykówce Chłopców

Rejonowy

Mistrzostwa Bytomia
          w Minikoszykówce dziewcząt

Mistrzostwa Bytomia
          w Minikoszykówce chłopców

Miejski

Mistrzostwa Bytomia w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt

Miejski

Organizacja imprez pozaszkolnych i środowiskowych

• Całoroczna współpraca z Przedszkolami Miejskimi nr 2,4,5,18 i Miriada (cykliczne przedstawienia
            i warsztaty dla przedszkolaków organizowane w szkole).
          • Całoroczna, cykliczna współpraca z Dziennym Domem Opieki nr 2 w Bytomiu (występy dla  pensjonariuszy).
          • Udział w akcji  organizowanej przez Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska
            w Katowicach „Podaruj znicz na Kresy”.
          • Zbiórka plastikowych korków i karteczek z herbaty na rzecz chorych dzieci.
          • Organizacja Szkolnego konkursu Szopek Bożonarodzeniowych oraz wystawy fotografii szopek
            w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. w Bytomiu.
          • Organizacja III Miejskiego Konkursu Multimedialnego „Ruszamy w świat” (podsumowanie konkursu w przestrzeni Miejskiej Biblioteki Publicznej, patronat na konkursem przejęli: Prezydent Miasta Bytomia, PTTK, TMP, TOnZ, MBP)
          • Organizacja XI Międzyszkolnych Zawodów Sportowych dla uczniów klas III bytomskich szkół podstawowych.
          • Organizacja festynu środowiskowego „III koszykarski, rodzinny weekend z Klubem Koszykarskim Polonia Bytom Basketball”.
          • Organizacja Dnia Otwartego Szkoły.
          • Akcja charytatywna na rzecz schroniska dla zwierząt w Bytomiu.
          • Udział w ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia Wiosna „Szlachetna paczka” (przygotowanie paczek dla uczennicy naszej szkoły i jej rodziny).
          • Organizacja „Noworocznego spotkania pokoleń” (uczniowie- nauczyciele- emerytowani pracownicy szkoły).

4.Współpraca krajowa i międzynarodowa  (kontakty edukacyjne, kulturalne, artystyczne i sportowe. Liczba osób biorących udział w przedsięwzięciu, partner krajowy i zagraniczny, perspektywy dalszej współpracy, współpraca z miastami partnerskimi Bytomia, realizacja międzynarodowych programów i projektów edukacyjnych  - PROJEKTY  I PROGRAMY ZREALIZOWANE – WNIOSKOWANE I W TRAKCIE REALIZACJI )

• Udział w ogólnopolskim programie „Wf z klasą ” prowadzonym przez Centrum
            Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą pod patronatem Ministerstwa EdukacjiNarodowej.
          • Udział w uczniów i nauczyciela wIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mistrzowie kodowania” (organizowanego przez Samsung Elekronics Polska) i uzyskanie certyfikatu.
          • Udział w akcji edukacyjnej „Światowy dzień tabliczki mnożenia. Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” (ogólnopolska akcja pod patronatem portalu edukacyjnego Edunews).
          • Udział w VIII edycji Kumulacja Dobrej Woli- organizacja ekologicznego pikniku rodzinnego (we współpracy z Fundacją Lotto).
          • Udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „MegaMisja czyli cyfrwa edukacja w świetlicy szkolnej” (we współpracy z Fundacją Orange, zakwalifikowanie się d kolejnego etapu).
          • PTTK oddz. Bytom, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, Towarzystwo Miłośników Bytomia, Domy Kultury, parafie, Galeria Sztuki Współczesnej „Kronika”- w zakresie zdobywania przez uczniów Regionalnej odznaki Ziemi Bytomskiej w stopniu brązowym.
          • Udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” – „Listy dla Ziemi”.