• Rok szk. 2006/2007

• OSIĄGNIĘCIA:

1)     Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”- 6 wyróżnień II stopnia.

2)     Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w mini piłce koszykowej dziewcząt- III miejsce.

3)     Półfinał wojewódzki zawodów w mini koszykówce dziewcząt- I miejsce.

4)     Regionalny Drużynowy Turniej Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej – I miejsce.

5)     Zawody rejonowe w mini koszykówce dziewcząt- I miejsce.

6)     Mistrzostwa Bytomia w mini koszykówce dziewcząt- I miejsce.

7)     Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego- eliminacje miejskie- II miejsce indywidualnie, III miejsc drużynowo.

8)     Miejski Konkurs Interdyscyplinarny pod patronatem honorowym p. Haliny Biedy- Zastępcy Prezydenta Miasta Bytomia– Stanisław Wyspiański wszechstronny twórca kultury polskiej- I miejsce (w kategorii:  Multimedia).

9)     Miejski Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”- II miejsce.

10)Konkurs Wiedzy o W.A. Mozarcie dla uczniów szkół podstawowych- II miejsce.

11)II Miejski Konkurs Piosenki Religijnej „Jesteś rzeźbiarzem mojego życia”- 2 wyróżnienia.

12)Miejski Konkurs Gwary Śląskiej „Pogodomy po naszymu”- wyróżnienie.

13) Konkurs na najlepszy collage „Zabytki Europy” dla uczniów bytomskich szkół podstawowych- zwycięstwo.

14) Konkurs plastyczny organizowany przez Galerię Kronika  w Bytomiu
          i Fundację Kultury Bęc Zmiana w Warszawie – „Kosmita Naszej Wyobraźni”- wyróżnienie.

15) Miejski Konkurs Plastyczny „Śląskie pejzaże”- II miejsce, III miejsce, 2   wyróżnienia.

16) Międzyszkolny konkurs „Matematyka nitką malowana” – III miejsce.

17) Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wielkanocna pisanka”- I miejsce, 2 wyróżnienia ( w kategorii klas IV-VI), 1 wyróżnienie ( w kategorii klas I-III).

18) Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Oto jest Kasia”- I i III miejsce.

19) Europejska Majówka „Zawody na wesoło”- I miejsce.

20) Konkurs literacki „A gdy święta posrebrzą ramy okien...”- nagroda, 3 wyróżnienia.

21) Międzyszkolny konkurs plastyczny „Złota jesień”- III miejsce.

22) Międzyszkolne Zawody Sportowe dla uczniów klas II i III bytomskich szkół podstawowych „Sport to zabawa i zdrowie”- I miejsce w kategorii klas II i II miejsce w kategorii klas III.

INNE DZIAŁANIA SZKOŁY:

1)      45 uczniów wzięło udział w 4 edycji  ( pod hasłem „Uczeń z klasą”) Akcji Edukacyjnej Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazety Wyborczej „ Szkoła
          z klasą”. Tytuł „Uczeń z klasą” uzyskało 42 uczniów. Uczniowie pracowali pod opieką 7 nauczycieli.

2)     Uczestnictwo w Śląskim Finale SPRING DAY IN EUROPE 2007 pod hasłem
          „50 lat Unii Europejskiej”.

3)     Organizacja półfinałów wojewódzkich zawodów w mini koszykówce dziewcząt.

4)     Organizacja Międzyszkolnych Zawodów Sportowych dla uczniów klas II i III bytomskich szkół podstawowych.

5)     Organizacja Międzyszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas V i VI bytomskich szkół podstawowych.

6)     Organizacja międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Międzynarodowy Dzień Dziecka”.

7)     Integracyjny, środowiskowy „Dzień Dziecka na wesoło” ( zawody sportowe, konkursy: historyczny, plastyczny, matematyczno- sportowy, mecz koszykówki uczniowie- nauczyciele).

8)     Udział Klubu Europejskiego w Europejskiej Majówce 2007.

9)     Koncert poświęcony pamięci uczennicy klasy VI- Soni.

10)Dzień otwarty szkoły dla dzieci z Przedszkoli Miejskich 2,4 i 5.

11)Udział w akcji Fundacji Ekologicznej „Silesia”- Posadź swoje drzewko.

12) Organizacja kursu komputerowego dla rodziców „Bezpieczeństwo w sieci”.

13) Aktualizowanie szkolnej witryny internetowej- www.sp5-bytom.oswiata.org.pl

14) Redagowanie i wydawanie gazetki szkolnej „Kumpel z budy”.

15) 15 nauczycieli prowadziło z własnej inicjatywy zajęcia pozalekcyjne (kółka: plastyczne, czytelnicze, przyrodnicze, informatyczne, matematyczne, historyczne, ortograficzne, teatrzyk szkolny, redakcja gazetki szkolnej).