• Regulamin wypożyczania podręczników

• Podstawa Prawna: Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych
                                          ustaw Dz.U. z 2014r. poz. 811

REGULAMIN
          wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników szkolnych i materiałów edukacyjnych
          dla uczniów klas od I -VIII
          Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytomiu

1. Podręczniki dla uczniów klas I - VIII są własnością szkoły. Użytkowanie ich przewidziane jest dla trzech kolejnych roczników.
          2. Szkoła nieodpłatnie zapewnia uczniom dostęp do podręczników (materiałów edukacyjnych) mających postać elektroniczną.
          3. Szkoła nieodpłatnie przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
          4. Podręczniki wypożyczane są na okres jednego roku szkolnego, należy je zwrócić do biblioteki szkolnej w wyznaczonym terminie.
          5. Rodzic/prawny opiekun podpisuje oświadczenie, że zapoznał się
            z regulaminem wypożyczania i udostępniania bezpłatnych podręczników.
          6. Rodzic/prawny opiekun powinien zwrócić uwagę na stan wypożyczonych podręczników, a zauważone uszkodzenia zgłosić niezwłocznie wychowawcy.
          7. Uczeń zobowiązany jest do przechowywania podręcznika w okładce.
            Ma obowiązek szanować go, nie pisać w nim ani niczego zaznaczać.
          8. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do zwrotu podręczników do biblioteki szkolnej.
          9. W przypadku, gdy uczeń zostaje przyjęty do szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, na czas zakupu przez szkołę podręcznika dla niego, korzysta z dodatkowego kompletu podręczników wypożyczonych z biblioteki szkolnej.
          10. Za szkody wynikłe z zagubienia lub zniszczenia w/w podręczników odpowiada rodzic/prawny opiekun. Ponosi on odpowiedzialność finansową za podręczniki
            i jest zobowiązany:
          • w przypadku podręczników do klasy I - III do wpłacenia kwoty równoważnej ich wartości na rachunek Ministerstwa Edukacji Narodowej
          • w przypadku podręczników do klasy IV-VIII do odkupienia zniszczonego lub zgubionego podręcznika

11. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika przez ucznia, zanim zakupiony zostanie nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego egzemplarza znajdującego się w bibliotece szkolnej. Dla każdej klasy przypada jeden dodatkowy komplet podręczników.

12. Niezwrócenie wypożyczonego podręcznika w określonym terminie jest równoznaczne z jego zagubieniem.