• Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Październik 2013 r. - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - najdłuższe święto w szkole!

Jak co roku w naszej bibliotece szkolnej uczniowie zaangażowali się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, od 2008 r. – cały październik. Przez cały miesiąc biblioteka szkolna była miejscem atrakcyjnych konkursów i imprez łączących zabawę z edukacją. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ciekawe wystawy w bibliotece:

• „Moja ulubiona książka z dzieciństwa” (wystawa książek nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły, które czytali w dzieciństwie)

• „Biblioteka szkolna – klucz do przeszłości” (wystawa najstarszych zbiorów biblioteki). Najstarszą książką w naszej bibliotece jest: „Król chłopów”, którą napisał Józef Ignacy Kraszewski. Ta powieść historyczna z czasów Kazimierza Wielkiego została wydana w 1910 roku

• Książki z autografami, dedykacją

• Książki w różnych językach obcych (np.: chińskim, tureckim, greckim, fińskim, hiszpańskim luksemburskim, ukraińskim, rosyjskim)

• „Znaleziska” (wystawa przedmiotów znalezionych w książkach)

• „Różne oblicza książki” (książki napisane alfabetem Braille’a, książki przestrzenne, najmniejsza, największa książka, książki na płytach analogowych, książki mówione – audiobooki)

• „Kiedy przerywasz czytanie – używaj zakładki” (wystawa zakładek do książek)

• „Ekslibris – małe dzieło sztuki” (ekslibris – to znak własnościowy książki)

Zobacz zdjęcia z obchodów MMBS