• WIRUSOOCHRONA

• W dniach 29.09 - 15.10.2021r. w klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia  w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Akcja ta ma celu promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

W czasie zajęć uczniowie mieli okazję wymienić i utrwalić  zasady zapobiegania zakażeniom (dystans, maseczki, higiena rąk). Krzyżówka i kolorowanka znakomicie utrwaliły, tak potrzebne dla zdrowia wszystkich zasady, których przestrzeganie chroni przed zakażeniem.

• WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

• W dniach od 18 do 26 października 2021 r. odbędą się szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Konkurs Przedmiotowy z Biologii

ZASADY ORGANIZACJI

.

• Spotkanie z pisarką Joanną Jagiełło

• 30 września 2021 r. klasy 7 c i 7d z nauczycielami języka polskiego K. Waludą i M. Wolf oraz z bibliotekarką D. Konopnicką uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu z pisarką Joanną Jagiełło. Wydarzenie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Lubiana i ciesząca się popularnością wśród młodzieży autorka w sposób ciekawy i zajmujący opowiadała o swojej pracy, zainteresowaniach i początkach kariery literackiej. Dała się poznać jako człowiek radosny, z poczuciem humoru, ale i skromny, otwarty na kontakty z innymi ludźmi. Pani Joanna chętnie odpowiadała na zadawane przez uczniów pytania. Szczególną pamiątką tego spotkania są wspólne zdjęcia i otrzymane broszury z autografem pisarki. Uczniowie naszej szkoły mogą obejrzeć pamiątkowy wpis i dedykowane Im pozdrowienia w szkolnej bibliotece.

Zapraszam. D. Konopnicka

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

• W tym roku szkolnym świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym

"Świetliczaki na tropie...zagadek".

Celem projektu jest uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody.

• InfoSMOG - MED

• Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Pikniku Ekologicznym i konferencji podsumowującej projekt InfoSMOG-MED, które odbędą się 18 września 2021 r. (sobota) od godz. 13:00 do 16:00 w Parku Śląskim na terenie Rosarium.

W czasie konferencji odbędzie się debata ekspercka pt. „Śląskie SMOGSTOP – województwo śląskie w drodze po czyste powietrze”, ponadto w ramach pikniku przeprowadzone zostaną też warsztaty z młodzieżą pt. „Przyszłość (bez)smogu”.

Dzieci, ale również dorośli w formie świetnej zabawy, poznają najważniejsze zasady walki ze smogiem. W czasie rodzinnego pikniku dostępnych będzie mnóstwo bezpłatnych atrakcji, w tym m.in. gra terenowa z nagrodami, eko-pokój zagadek, koło fortuny, rowery generujące prąd, warsztaty recyclingowe, bramka celnościowa, gra planszowa XXL. Ponadto będzie można skorzystać też z mobilnego planetarium i wziąć udziału w warsztatach np. na temat bezpieczeństwa i ekologii prowadzonych przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach i Policji.

Event organizowany jest z myślą o wszystkich mieszkańcach, w tym najmłodszych, dla których przygotowano wiele atrakcji, m.in. gry, zabawy, warsztaty z Tomaszem Rożkiem.

AGENDA - RODZINNY PIKNIK EKOLOGICZNY

ZAPROSZENIE - PIKNIK I KONFERENCJA

• WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2021

• 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXX edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Do konkursu przystąpiło 26 uczestników z klas II - VII. To ci, którzy nie boją się wyzwań i stawiają na matematykę.

Gratulujemy wszystkim osiągniętych rezultatów – wiemy, że łatwo nie było!

• KONKURS "ZRÓB ZDJECIE RADOŚCI"

• Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak z okazji Dnia Dziecka ogłosił dla dzieci i młodzieży z całej Polski wyjątkowy konkurs pt. „Zrób zdjęcie radości”. Ustalono cztery kategorie wiekowe. Kategoria I obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym, kategorie II i III dotyczą szkół podstawowych: kl. I-IV oraz kl. V-VIII, natomiast kategoria IV przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych. Prace będą oceniane odrębnie dla każdej kategorii wiekowej.

• WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ŚWIETLIK"

• Mamy 4 szkolnych laureatów:

Nagroda:

Karolina Nojman - klasa 7b

Wyróżnienia:

Hanna Stańczak - klasa 1b

Karolina Hajduk - klasa 3a

Wojciech Niechciał - klasa 3c

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Szczegółowe rezultaty znajdują się w załączonej tabeli.

• WYNIKI KONKURSU: "RUSZAMY W ŚWIAT"

• W dniu 11 maja 2021 r. odbyło się posiedzenie jury II Wojewódzkiego Konkursu Multimedialnego „Ruszamy w świat”.

Konkurs odbywa się pod patronatem:

• Marszałka Województwa Śląskiego,
            • Śląskiego Kuratora Oświaty,
            • Prezydenta Miasta Bytomia,
            • Bytomskiego Centrum Kultury,
            • Biura Promocji Bytomia,
            • Miejskiej Biblioteki Publicznej,
            • Młodzieżowego Domu Kultury nr 1,
            • Towarzystwa Opieki nad Zabytkami,
            • Towarzystwa Miłośników Bytomia,
            • PTTK odział Bytom,

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli patronów konkursu podjęła następującą decyzję.

I miejsce zdobyły Maja Bartków i Karolina Kobalczyk uczennice Szkoły Podstawowej nr 9.

II miejsce zdobyły Hanna Lipińska i Antonina Młynarczyk uczennice Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.

III miejsce zdobył Piotr Neuman reprezentujący Szkołę Podstawową nr 54.

Wręczenie nagród odbędzie się 18 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godzinie 1000.

Gratulujemy i zapraszamy za rok !

• 2 MAJA - ŚWIĘTO FLAGI RP

• Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęca do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga. Dołączmy do akcji i pokażmy swoje flagi.