• eLegitymacja

• eLegitymacja czyli plastikowa legitymacja szkolna

Od września br. nowe legitymacje szkolne wydawane są wyłącznie w formie karty plastikowej. e-Legitymacja zawiera takie same dane jak legitymacja papierowa. Dotychczasowe pieczątki zostały zastąpione naklejkami / hologramami.

Legitymacje w tej formie wydawane są w naszej szkole:

• • nowym uczniom
          • • uczniom, którym skończyły się miejsca na pieczątki w papierowych legitymacjach
          • jako duplikat zgubionej/zniszczonej legitymacji papierowej

Aby posiadać eLegitymację oraz mLegitymację niezbędne jest dostarczenie do szkoły swojego zdjęcia legitymacyjnego w formie pliku JPG::

Bardzo prosimy o przesyłanie zdjęcia dziecka do legitymacji zgodnie z poniższymi wytycznymi, za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej Librus lub przeglądarki internetowej na portalu Librus..

Aby prawidłowo wygenerować pliki eLegitymacji zdjęcie musi spełniać następujące warunki:

• zdjęcie kolorowe, o wymiarach 35 × 45 mm,
          • wykonane na jednolitym jasnym tle, z równomiernym oświetleniem, mające dobrą ostrość oraz odwzorowujące naturalny kolor skóry,
          • obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, − pokazywać wyraźnie oczy, z widocznymi brwiami,
          • osoba na zdjęciu powinna być bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, powinna patrzeć na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.
          • Zdjęcie powinno być w formacie .jpg lub .jpeg, o rozmiarze maksymalnie 1MB i w wymiarach 496 pikseli (wysokość) x 354 pikseli (szerokość) lub proporcjonalnie więcej.