• Nagłówek

      • coolEksperyment - zakończenie roku szkolnego według EKM-u. Planujemy,organizujemy, korygujemy, prezentujemy - finał 18 czerwca połączony z imprezą pożegnalną dla nauczycieli, rodziców i uczniówyes

        CSW Kronika "Axis Mundi" projekt realizowany z inicjatywy instyucji - wystawa od 13 lipca - zapraszamy!

        Noc w szkole z X muzą! impreza pożegnalna

        Wyjścia do Opery Śląskiej - spektakle "Balladyna", "Pan Tadeusz"

        BCKinoSzkoła - warsztaty medialne 5 spotkań

        coolRozpoczęliśmy kolejną odsłonę projektu "Pola widzenia książki" we współpracy z Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Tym razem p. Agnieszka Dąbrowska zaprosiła nas na dziennikarskie spotkanie ze.. zwierzętami. Nierzyczywiste, mitologiczne stworzenia towarzyszyły uczniom podczas autoprezentacji i przeprowadzania wywiadu. Pracując w małych grupach, udało się wypracować ciekawe pytania i wspólnie osiągnąć zamierzony cel. Po spotkaniu
        z niezywkłymi zwierzętami przyszedł czas na ekspresję plastyczną: uczniowie stworzyli własne wyobrażenia cudowynch, strasznych, magicznych, zaskakujących stworzeń. Uczestniczy warsztatów dali się ponieść wyobraźni! Do zobaczenia wkrótce-3 X.

        Tymczasem przed nami, już w środę, kolejne spotkanie, tym razem w szkolnej sali i auli: ćwiczenia z wykorzystaniem schematu komunikacyjnego oraz zajęcia z ruchem, ekspresją ciała. Nabierzemy dystatnsu do siebie?

        laughlaughlaugh NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019 rozpoczynamy od spotkania z wyobraźnią w CSW "Kronika". Planujemy wnikliwą obserwację dwóch wystaw, w tym: Księżyc jest tylko dla dorosłych. Być może uda się wykonać miniinstalacje inspirowane Snami o byciu zjedzonym. Wiktor Stribog. Być może wink.

        W kolejnych dwóch semestrach edukacja kulturalno-medialna będzie realizowana w nowym składzie: 20 uczniów klasy 8b oraz opiekunowie: Katarzyna Waluda i Barbara Zawada. Pozdrawiamy panią Monikę Wolf!

        yesPodsumowanie pracy w roku szkolnym 2017/2018 zakończyło wyjście do kawiarni i słodki poczęstunek.

        W dniach 15-19 V realizujemy moduł III Warsztu Młodych Dziennikarzy. Gościmy rówieśników z Ukrainy i ich Opiekunów. Wspólnie uczestniczymy w warsztatach, prelekcjach, projektach, wycieczkach...

        A wszystko w ramach projektu MEN Rodzina POLONIJNA 2017/2018. Więcej w aktualnościach :)

        coolblushwinkTo była jednak szaleńcza jazda tramwajem, w wersji retro, z trasą widokową w zanadrzu:), ale szczęśliwie dobrnęliśmy do stolicy regionu-Katowic, gdzie przeżyliśmy inspirujące warsztaty z cyklu Pola widzenia książki.

        Po krótkim odpoczynku w przestrzeni Czytelni i wylosowaniu cytatów w bębnie maszyny nielosującej, wymagjącej ręki śmiertelnej, wyskoczyliśmy na mały rekonesans po okolicy i dotarliśmy do cudnego z każdej strony budynku nowo wyremontowanej Akademii Muzycznej. Byliśmy pod wrażeniem pięknie zaaranżowanej przestrzeni, doznań wzrokowych i słuchowych. Niespodziewanie znaleźliśmy się w Muzeum Organów, gdzie mieliśmy okazję pooglądać przeróżne instrumenty i zagrać na tajemniczych rurach i piszczałkach oraz posłuchać muzyki organowej w interpretacji młodego adepta sztuki, bo właśnie odbywały się indywidualne zajęcia w podziemiach:).

        Tymczasem w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej czekała już na nas wystawa w Galerii Intymnej, która zaskoczyła nas oryginalnością spojrzenia na miłość i wspólne życie małżonków. Pigmentowe koło z cieniem domku zawieszonego na niewiewidzialnej nici (?żywota) zatrzymało naszą uwagę na dłużej, a czysta forma i minimalizm prac zauroczył treścią, kiedy zyskał narracyjne dopełnienie poczynione przez edukatora tejże przestrzeni.

        Następnie zostaliśmy zaproszeni na warsztaty przez Panią Agnieszkę Dąbrowską, która kolejny raz zainspirowała nas do poszukiwania w nas samych, odkrywania łączących/różniących nas doświadczeń, zmotywowała do wspólnej pracy i grupowych eksperymentów z przedmiotami, pośrednikami naszych myśli i wyobrażeń. W drugiej części spotkania stworzyliśmy picturebook wokół tematu EMOCJE, zaś wspólne czytanie i interpretowanie kart naszej książki zakończyło nasze zajęcia w tym niezwykłym miejscu, dawnym gmachu Biblioteki Śląskiej.

        Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Dąbrowskiej za poświęcony czas i inspirujące doświadczenie z książką w tle.

        Galeria zdjęć z Katowic enlightened

        yesyesyesPLANY skrojone na miarę:)

        Są rzeczy, które się całkiem, do końca, nie mogą zdarzyć. Są za wielkie, ażeby się zmienić w zdarzenie, i za wspaniałe. (Księga B. Schulz)

        25 kwietnia wybieramy się do Katowic. Wiosenna jazda tramwajem, jak u Tuwima, choć-niestety-nie będziemy
        z rozwianym włosem dyndać zza drzwi nobliwego środka transportu, ciesząc się słońcem, życiem i młodością. Ale         z równie dużym zaangażowaniem spróbujemy przeżyć warsztaty w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej, gdzie zakończymy projekt "Pola widzenia książki".

        Natomiast 9 maja przedostatnie spotkanie w ramach projektu społecznego "Dbam o relacje", tym razem warsztaty pt. Między poczuciem własnej wartości a pewnością siebie.

        Tymczasem 15 maja przywitamy naszych gości z Drohobycza i do 19 V zralizujemy III moduł Warsztatów młodych dziennikarzy w ramach projektu MEN Rodzina Polonijna. A już 1 czerwca wybierzemy się z rewizytą na Ukrainę, na VIII Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza Arka wyobraźni / Drohobycz `2018.

        …Jesteśmy wszak wszyscy z natury marzycielami… (Republika marzeń B. Schulz)

        mail 12. 04. odbyło się spotkanie uczniów EKM-u z poetą, pisarzem, krytykiem literackim i dziennikarzem panem Marcinem Hałasiem nt. podstawowych zadań dziennikarza pracującego w gazecie oraz rozmaitych form wypowiedzi od informacyjnych po publicystyczne. Interesujący wykład uzupełniła analiza tytułów aktualnych publikacji oraz praktyczne ćwiczenia, wprawki redakcyjne przygotowujące uczniów do zredagowania notatek prasowych z dzisiejszego wydarzenia.

        Dziękujemy za intersujące spotkanie!

        laugh Tym razem spotkaliśmy się w dwóch grupach, aby w ramach dywanu pomysłów zebrać pytania do wywiadu z wybitnymi znawcami naszego miasta, naszej małej ojczyzny. Jeden wywiad tafił już do naszej Pani od historii, drugi powędruje z nami do Pracowni Historii Bytomia. Należy jeszcze opracować oficjalne listy przewodnie i oczekiwać na pozytywną odpowiedź.

        blushKonsultacje z języka polskiego - zaliczamy, poprawiamy, sprawdzamy się (19.03.)

        wink    Tym razem w pracowni informatycznej przymierzaliśmy się do Dnia Poezji. Połączyliśmymy przyjemne z pożytecznym i -oprócz propozycji maratonu recytacji wybranych utworów- podjęliśmy pracę nad przystępną i ciekawą formą sprawdzenia wiedzy z zakresu poetyki, budowy wiersza, rozpoznawania autorów i ich dzieł. W tym celu opracowaliśmy błyskawiczne testy-kahoot!  Efekt wkrótce sprawdzą uczniowie klas młodszych.

        wink"Pola widzenia książki" to projekt realizowany przez Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Podczas pierwszych warszatów Pani Agata zaprosiła nas uważnej obserwacji obrazów ekspresjonistów, kubistów i impresjonistów, by poczuć oryginalność i specyfikę wyrażania myśli w dziele malarskim przez różnych artystów. Analizę obrazu połączono z próbą opisu i interpretacji, która w formie pisanej przyjmuje formę ekfrazy.

        Podczas durgiego spotkania-w marcu- spróbujemy przyjrzeć się użytkowym stylom wypowiedzi, by wypunktować niepowtarzalność stylistyczną tekstów i zastosować je w praktycznych ćwiczeniach.

        Natomiast w kwietniu planujemy warsztaty w Domu Oświatowym BŚ i wycieczkę do stolicy regionu. Ale o tym już wkrótce.yes

        smileyZa nami lutowe warsztaty społeczne Agresja i złość - skąd się biorą i jak nimi zarządzać?

                  Różnica między złością a agresją, budowa mózgu...oto podstawowe zagadnienia, którym staraliśmy się przyjrzeć podczas wykładu ukierunkowanego na zrozumienienie tego, co dzieje się w naszym świecie wewnętrznym.

                 Jakimi narzędziami pracować ze swoją złością? Co nas złości, co wzbudza agresję i jakie strategie są skuteczne właśnie dla mnie?  O tym mogliśmy porozmawiać podczas warsztatów realizowanych w małych grupach. Wspólnie podsumowaliśmy nasze przemyślenia, omówiliśmy strategię trzech kroków: zatrzymać się / zapytać, co ja teraz czuję, co się za tym kryje / znaleźć, zaproponować 3 możliwe rozwiązania... Czy sytuacje, które powodują naszą złość można wykorzystać jako szansę dla siebie?

        Dziwna sprawa, że czasem okropnie się czymś przejmujemy, a okazuje się, że to nic wielkiego. "Cudowny chłopak"

        Sami tworzymy to, kim jesteśmy J. Gaarder "Świat Zofii"

        Rzeczy proste są zawsze najbardziej niezwykłe i tylko mędrcy potrafią je pojąć P. Coelho "Alchemik"

        coolDAnkieta Erasmus+

        W sobotę pracowaliśmy w Pracowni Cyfrowej/Digital Atelier w ramach projektu App Your School. Uczestniczyliśmy wraz z uczniami Klasy Aktywności Twórczej w warsztatach Obywatele. Zajęcia połączyły sztukę i kreatywność z nową technologią. Uczniowie (i nauczyciele) mogli poeksperymentować, pobawić się i odkryć coś w sobie i dla siebie. Co udało się zrobić pod kierunkiem p. Katarzyny Michalskiej i Barbary Kozłowskiej?

        *porozmawialiśmy o obecności mediów w naszym życiu oraz o odpowiedzialności użytkownika mediów w przestrzeni wirtualnej rzeczywistości;

        *wykonaliśmy piękne, zaskakujące, przedziwne, jedyne w swoim rodzaju zbliżenia-portrety twarzy pełnych emocji- wykorzystując kawałki porąbanego drzewa z szorstką korą/sękami/zadrami/pęknięciami, materiały plastyczne i wycinki
        z gazet (kopalnia ust i oczu:);

        *przeszukaliśmy sieć, aby przyjrzeć się sposobom portretowania osób publiczych, celebrytów i zwykłych obywateli,
        w tym postaci historycznych;

        *omówiliśmy zasady przygotowania portetów bytomian i wykonaliśmy je własynymi smartfonami, uczestnicząc w grupowym działaniu plenerowym;

        *obejrzeliśmy nasze prace, zupełnie przypadkowo zatrzymując się nad losowo wybraną postacią sportetowną "tu i teraz" lub ważną dla historii naszego miasta, i -zapominając, co widzimy- spróbowaliśmy przenieść na papier plamy barw czarno-szaro-białych, posługując się węglem drzewnym; tak powstała nowa jakość portetów-nie-portretów, mobilna galeria obrazów, które zaistniały w przestrzeni miasta pełnego ruchu, zmiany, spraw codziennych;

        *zatrzymane w rysunku walory portetów wraz z autorami prac-uczniami zostały zamienione w timelapse, na efekty chwilkę trzeba poczekać :)

        Obywatele_.mp4

        yes

        Supermoc dzięki nanotechnologii! (gr. nanos znaczy karzeł)

        W minionym tygodniu uczestniczyliśmy w niezwykłym wernisażu wystawy interaktywnej Witamy w nanoświecie zorganizowanej w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Podczas spotkania mogliśmy przyjrzeć się atomom i cząsteczkom, doświadczyć jak bardzo skomplikowana nanotechnologia wkracza w nasze codzienne życie. Badania naukowców zmierzają do stworzenia leków celujących w chore komórki, bez skutków ubocznych; inne zespoły pracują nad niepsującym się jedzeniem czy samoczyszczącymi się materiałami. A to tylko niewielki wycinek szeroko zakrojonych badań, których skutki odczujemy wszyscy, żyjąc w bezpieczniejszym i bardziej komfortowym świecie.

        Wcieliliśmy się w role naukowców, eksperymentowaliśmy, korzystając z ponad czterdziestu interaktywnych stanowisk przygotowanych przez młodzież w ramach międzynarodowego programu Irresistible pod egidą Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Wydziału Chemii UJ.

        Naszym przewodnikiem po wystawie był pan Marek Ryś. Serdecznie dziękujemy za odkrywanie z nami zawiłości świata nauki i zainspirowanie do eksperymentowania.

        zajrzyj :)

         

        angryStresujące sytuacje nie omijają żadnego z nas. Bez względu na wiek mierzymy się zróżnymi zadaniami,  trudnościami, zaskakującymi/przykrymi/ważnymi/ect.sytuacjami, które ponoszą poziom adrenaliny i kortyzolu w naszym organizmie. Czy możemy wykorzystać ten stan, by podnieść efekty naszej pracy? Jak świadomie zarządzać emocjami? Czym są stresory? Jakie mamy pomysły na koła ratunkowe w stytuacjach stresowych? Jakie są konsekwencje przewlekłego stresu dla naszego organizmu, psychiki? Dlaczego warto nauczyć się oddychać i wykorzystywać tę naturalną umiejętność do wyciszania się?

        Na te i inne pytania poznaliśmy odpowiedzi na warsztatach społecznych z cyklu Dbam o relacje, w których uczestniczyliśmy w minioną środę 24 stycznia w przestrzeni Bytomskiego Centrum Kultury.

        A już w piątek, na zakończenie pracy w I semestrze roku szk. 2017/2018 yes:), wykorzystamy zalecenia specjalisty, by łączyć przyjemne z pożytecznym, nie przegapiać okazji do radosnego spędzania czasu i ładowania akumulatorów pozytywną energiąangel... wybieramy się na krótki spacer ulicami Bytomia oraz niezwykły film pt. Cudowny chłopak.

        Widzimy się po feriach!  

         

        angel17 I 2018

        Wystawa inspirowana dramatem Adama Mickiewicza pt. "Dziady"cz.II

        przygotowana przez uczniów II c klasy aktywności twórczej Gimnazjum numer 1 w Bytomiu

         

        Indywidualna refleksja nad grzechem w formie artystycznej wypowiedzi zamkniętej w pudełku. Konkretne wyobrażenie i próba poszukiwania odpowiedzi na ważkie pytania. Wystawa uczniów klasy II c zamknięta w przestrzeni niedostępnej na co dzień,
        w mrocznych czeluściach strychu Gimnazjum nr 1, wokół odgłosy, dźwięki inspirowane Mickiewiczowskim cytatem "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?"

        Mickiewicz trafił pod strzechy. Marzenie wieszcza spełnione. Problematyka dramatu romantycznego odczytana przez współczesnego młodego czytelnika. Pomysły gimnazjalistów zaskoczyły, zdziwiły, poruszyły... refleksyjnością, uważnością, odwagą wyrażania siebie. Od rękodzieła, przez misternie dopracowane obrazy na bogato ilustrujące temat, przez minimalizm, skrótowość koncepcji bogatej w treści. A wszystko możliwe do zobaczenia ze ściśle wyznaczonej przez autora pracy perspektywy, przez malutkie otwory, które uniemożliwiają pełną obserwację, skupiają na fragmencie, każą domyślać się całości, pozostawiają miejsce na niedomówienie, niedookreślenie.

        Wspaniale. Wzruszająco. Interesująco. Przejmująco. Metaforycznie. Z pazurem. Bez retuszu. Otwarcie. Szczerze.

        Prace zaprezentowane na wystawie zostawiły w nas niepokój, potrzebę refleksji nad sobą, światem, nad bolączkami naszych czasów, nad konsekwencjami naszych czynów, decyzji, słów.

        Dziękujemy p. Katarzynie Michalskiej i Uczniom klasy II c za to inspirujące doświadczenie i ciekawą dyskusję.

        yes Spacer po Operze Śląskiej, funkcjonującej od 1945 roku w Bytomiu, odbył się w towarzystwie specjalisty ds. koordynacji pracy artystycznej-pani Katarzyny Szubert, która zaprosiła nas do zwiedzania zakamarków instytucji niedostępnych na co dzień dla odwiedzających. Zdziwiliła nas przestrzeń niewidoczna z widowni, przestronne magazany scenografii, pełne skarbów działy kostiumów czy rekwizytów, skromne garderoby artystów. Przyjrzeliśmy się samej scenie, kulisom i niewielkiej przestrzeni dla bardzo odpowiedzialnej funkcji spełnianej przez inspicjenta. Mogliśmy poznać niełatwe warunki pracy orkiestry, zobaczyć ogniotrwałą kurtynę, która pjawiała się po pożarze Opery Śl. w 2000 roku. Później spacer do pracowni krawieckich oraz do znajdującej się nad salą filharmoniczną - sali baletowej - miejsca prób uczniów szkoły baletowej i ...niespodzianka na koniec spotkania. Tak minęło kolejne spotkanie w pięknych wnętrzach neoklasycystyczgo budynku przy ulicy Moniuszki 21/23. Jeszcze rzut oka na pomnik Moniuszki naprzeciw gmachu Oprey Śląskiej, spojrzenie na popiersie Fryderyka Chopina i ... spacrek ulicami Bytomia, by z radościąwinkwrócić do szkoły:)

         

        angelKoniec roku tuż, tuż, za nami ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym, zapraszam do lektury
        księdza Jana Twardowskiego :) Wesołych świąt i pomyślności w nadchodzącym  2018 roku!

        By wszystko nam się rozplątało/ Węzły, konflikty, powikłania/ Oby się wszystkie trudne sprawy/ Porozkręcały jak supełki/ Własne ambicje i urazy/ Zaczęły śmieszyć jak kukiełki/(...) By anioł podarł każdy dramat/ Aż do rozdziału ostatniego…

        cool "Tylko fotografie nie liczą się  z czasem"

         

        surprise"Białe kłamstwo" w CSW Kronika: zajrzeliśmy na wystawę, by zastanowić się nad znaczeniem prawdy w naszym życiu, obecnością niedopowiedzeń, niedomówień, przemilczeń, niewinnych? kłamstw, usprawiedliwionych? kontekstem  fałszywych uogólnień, półprawd... Dla wygody, dla ochrony, dla szantażu, dla ugrania czegoś...

        Czy Ty lubisz być oszukiwany? Czy Ty okłamujesz? Prawda-Fałsz. Czarno-białe spojrzenie, a może realatywizm ma tu rację bytu? Ile jest prawdy wokół nas, ile udawania, manipulacji np. informacją. Coś zastępuje Kogoś, nic staje się czymś. Swiadomość niewiedzy może być tu ratunkiem? Dewiza Sokratesa Wiem, że nic nie wiem "na nowo" aktualna?

        Czy zgarbiona sylwetka świętego człowieka, przejmująca postawa skupienia i smutku, chyba braku nadziei, że świat będzie lepszy, a historia stanie się rzeczywistą nauczycielką życia, może poruszyć młodego człowieka, skrępowanego współczesnością, ogłupionego absurdem nieograniczonego wyboru, ciągłej zmienności, dotkniętego deficytem czasu...?

        Do przemyślenia! Wyobraź sobie, że ludzie na całym świecie przestali kłamać... Mówią tylko prawdę, szczerą prawdę...

        Białe szaleństwo.

        angelKartka świąteczna dla koleżanek i kolegów z Ukrainy... musimy jeszcze popracować nad wewnętrzną motywacją.

        mailDziś, w wigilię św. Andrzeja, zorganizowaliśmy zajęcia w ramach edukacji medialnej.

        Dzięki sprytnej Kindze udało nam się zobaczyć "Zemstę" Aleksandra Fredry w filmowej adaptacji. Obraz wybitnego reżysera Andrzeja Wajdy, z poruszającą muzyką Wojciech Kilara oraz w doskonałej obsadzie aktorskiej, sprzyjał utrwaleniu fabuły lektury obowiązkowej i odkrył możliowści tkwiące w tekście dramatycznym pełnym zabawnych sytuacji
        i charakterystycznych postaci. Przy okazji mogliśmy uważniej prześledzić sposób budowania postaci, konstruowania intrygi i wydobyć komizm językowy stanowiący o niepowtarzalności każdej z pierwszo- i drugoplanowych postaci "Zemsty".

        "Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby" (Klara do Papkina)

        "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba" (Rejent Milczek)

        "Zgoda? Zgoda, a Bóg wtedy rękę poda" (Wacław)

         

        devilZa nami ukraińska przygoda. Na długo pozostaną w nas wspomnienia: barwnego muzycznego przyjęcia w Szkole Średniej nr 2, warsztatów z motanką w roli głównej, pikniku z twórczością I. Franko w tle i w sportowym stylu. Spacery po Drohobyczu, wizyta w zabytkowej cerkwi, warsztaty Master Chefa, warsztaty w redakcji niezależnej gazety. A ponadto - wycieczka do czarującego miasta, gdzie przeplatały się zachwyt nad architekturą, wzruszenie historią Orląt Lwowskich...

        smileyheartDziś planowaliśmy nasz wyjazd do Drohobycza, wymienialiśmy się spostrzeżeniami co do zawartości naszych walizek. Podzieliliśmy się fragmentami wierszy patriotycznych w razie konieczności przygotowania wieczernicy z okazji  99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z niecierpliwością oczekujemy dnia wyjazdu - 7. 11. 2017 o 7.00.

        yesZrealizowaliśmy pięciodoniowy moduł I Warsztu Młodych Dziennikarzy. Gościliśmy rówieśników z Ukrainy. Wspólnie odkrywliśmy historię naszej szkoły i miasta, uczestniczyliśmy w warsztatach, lekcjach, projektach, wycieczkach...

        A wszystko w ramach projektu MEN Rodzina POLONIJNA 2017. Więcej w aktualnościach :)

        winkZa nami malowanie... sokiem malinowym. Inspiracja tkwi w dramacie romantyczym omawianym na lekcjach języka polskiego :) Klejąca zabawa i malowanie słowami z Balladyną w tle.

        laughDziś skoncentrolwaliśmy się na pisaniu listów do ukraińskich uczestników projektu RODZINA POLONIJNA. Autoprezentacja, opisywanie, korygowanie błędów, poprawianie, przepisywanie, adresowanie... wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Zdążyliśmy jeszcze przeczytać nasze prace i posłuchać, co do napisania i powiedzenia mieli inni :)

         

        wink20. 09. wybraliśmy się do Centrum Sztuki Współczesnej "Konika", a tam:

        - doświadczyliśmy metaforyki ogrodu wykreowanego przez dzieci;

        - poznaliśmy ideę wystawy "Uwaga! W oczku wodnym pływają rekiny!";

        - zagubiliśmy się wśród klatek na lęki, strachy i przykrości,

        - zamaskowaliśmy się meeting room`ie :)

        - pracowaliśmy warsztatowo i wykonaliśmy własne klatki-pułapki na niedorosłe lęki, 

        - rozmawialiśmy, bawiliśmy się, ... a niektórzy z nas odkrywali w sobie pokłady dziecięcej radości i potrzeby nieskrępowanej zabawy;

        - na pożegnanie czekała "Olbrzymka" - dowód, że zawsze można coś dla siebie zrobić, by czuć się lepiej, pretekst, by pomyśleć nad brakiem szacunku czy zrozumienia dla ludzi obarczonych chorobą - otyłością olbrzymią, przyczynek do refleksji nad postrzeganiem Innych-Odmiennych, moment by stanąć w kontrze...

        Dziękujemy pani Dorocie za oprowadzenie po wystawie i ciekawe warsztaty.

        Fotorelacja http://sp5-bytom.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1094

         

        cool13.09. za nami zajęcia w pracowni informatycznej :)

        - uczyliśmy się selekcjonować informacje znalezione w sieci;

        - zapoznaliśmy się z aplikacją ułatwiającą tworzenie laughalfanumerycznych, dwuwymiarowych, matrycowych, kwadratowych kodów graficznychsurprise;

        - wygenerowaliśmy kody QR i przesyłaliśmy je na e-maila zadaniowego,

        - przygotowywaliśmy się do piątkowego Dot Day.

         

        coolPierwsze spotkanie w ramach edukacji kultrualno-medialnej za nami:

        - poznaliśmy się lepiej,

        - wiemy, jakie mamy plany na najbliższe miesiące,

        - dowiedzieliśmy się, jak jest idea i przesłanie Międzynarodowego Dnia Kropki;

        - zaprojektowaliśmy nasze działania w ramach obchodów Dot Day w naszej szkole;

        - wykonaliśmy prace plastyczne inspirowane historią Vashti :)

        Zajrzyj do galerii smiley

         Pierwsze spotkanie w ramach edukacji kultrualno-medialnej za nami:  - poznaliśmy się lepiej,  - wiemy, jakie mamy plany na najbliższe miesiące,  - dowiedzieliśmy się, jak jest idea i przesłanie Międzynarodowego Dnia Kropki;  - zaprojektowaliśmy nasze działania w ramach obchodów Dot Day w naszej szkole;  - wykonaliśmy prace plastyczne inspirowane historią Vashti :)  Zajrzyj do fotogalerii! http://sp5-bytom.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1093