• Parada Schumana 2016r

• 7 maja 2016r uczniowie naszej szkoły pojechali  na wycieczkę do Warszawy, gdzie wzięli udział w 17. Paradzie Schumana. Przeszli ulicami stolicy w barwnym korowodzie a także zdobyli ciekawe materiały w unijnym „miasteczku” na temat Unii Europejskiej oraz państw do niej należących. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Warszawy. Dzieci  zobaczyły wiele ciekawych zabytków:   Kolumnę Zygmunta i Warszawską Syrenkę, Rynek Starego i Nowego Miasta, Zamek Królewski oraz kamienicę, w której mieści się Muzeum Marii Curie- Skłodowskiej. Kolejnym punktem programu był  spacer wzdłuż Barbakanu i zrobienie pamiątkowych zdjęć pod Pomnikiem Małego Powstańca. Potem wszyscy  wygrzewali się w słoneczku w pobliżu multimedialnej fontanny na Powiślu. Grupa  dotarła także do miejsca, gdzie mieszkała Maria Konopnicka i do Pomnika Jana Kilińskiego. Następnie spacerkiem udała się do Grobu Nieznanego Żołnierza i Ogrodu Saskiego. Na koniec uczniowie obejrzeli Jarmark Zygmuntowski. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy nie mogą się doczekać  Parady Schumana w przyszłym roku.

Opiekunowie wycieczki:
          Dorota Konopnicka i Barbara Rdest