• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Nie każdy wie, że 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Wszyscy kochają misie - choć nie każdy się do tego przyznaje.
          W dzieciństwie każdy miał swojego ulubionego misia. I to wcale nie tego najnowszego czy najpiękniejszego, a takiego z oberwanym uszkiem i łatką na plecach czy brzuszku. Nie da się ukryć - misie mają coś w sobie.

Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści
          i wiersze. Najbardziej znane z literatury pluszowe misie, to Miś Uszatek i - oczywiście- Kubuś Puchatek.

Pluszaki i książki podziwialiśmy w bibliotece szkolnej od poniedziałku 25 listopada. Od tego dnia Pluszaki naszych uczniów (a było ich ok.60) opuściły  swoje zaciszne dziecięce pokoiki, łóżeczka i przybyły do naszej biblioteki. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia i bawiliśmy się śpiewając piosenki o misiach, a jest ich przecież mnóstwo: Stary niedźwiedź mocno śpi…, Jadą, jadą misie…, Raz uciekły z pozłacanej klatki…, Miś Uszatek, Miś Puchatek, Miś Colargol… Czytaliśmy książki, opowiadaliśmy o swoich ulubieńcach.

Misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

W bibliotece aktyw biblioteczny przygotował wystawę misiów
          i książek o misiach. Wszystkie misie oczywiście wracają już do swoich stęsknionych właścicieli!

zapraszamy do albumu fotograficznego