• Współpraca ze Stowarzyszeniem Ziemi Drohobyckiej

• Nasza współpraca ze Stowarzyszeniem  Ziemi Drohobyckiej Koło Śląskie w Bytomiu datuje się od 2009r. Od 3 lat aktywnie włączamy się w akcje charytatywne takie, jak „ Podaruj znicz na Kresy” czy zbiórki podręczników oraz książek i przyborów piśmienniczych dla dzieci z polskich rodzin na Ukrainie.
          We współpracy z p. Alicją Brzan – Kloś (prezes  Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej) oraz Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Szkołą Podstawowa Nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi włączamy się w organizację wypoczynku letniego dzieci ukraińskich w Polsce („Lato z Polską”).
          W latach 2009-2011 kilkukrotnie podejmowaliśmy w naszej szkole grypy dzieci i młodzieży  z Ukrainy (Stryj, Drohobycz) i Białorusi. W 2011r nasi uczniowie uczestniczyli we wspólnym projekcie edukacyjnym (młodzież ze Stryja, Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi oraz SP5) „NIE-LEŃ podziel się swoją pasją”.
          W dniu 5 grudnia 2011r władze naszego  miasta podpisały umowę partnerską  z Drohobyczem. W ramach tej umowy rozwijana będzie min.  współpraca miedzy placówkami oświatowymi obu miast.

nr 2 z 2012 r.

nr 14 z 2010 r.