• "Książki naszych marzeń"

• BIBLIOTEKA SZKOLNA

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu: „ Książki naszych marzeń”.
          W ramach tego projektu biblioteka szkolna zakupiła książki, które zostały zaproponowane przez uczniów zgodnie z ich zainteresowaniami i potrzebami. Biblioteka wzbogaciła się o nowości czytelnicze, interesujące książki fantastyczne i przygodowe dla dzieci i młodzieży.

Zadania i cele programu: „ Książki naszych marzeń”

• promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży
          • rozwijanie zainteresowań czytelniczych
          • rozbudzanie ciekawości młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością
          • inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczego działania

Założenia programu: „ Książki naszych marzeń” zwracają uwagę na korzyści płynące z kształtowania  wśród dzieci i młodzieży nawyku czytania

Dlaczego warto czytać książki?

Odpowiedź jest prosta: dostarczają wiedzy, pozwalają pożytecznie spędzić czas, dzięki nim można
          z bohaterami przeżyć różne przygody, rozwijają wyobraźnię i budują marzenia, uczą jak postępować, kształtują poglądy, dostarczają wzruszeń i przeżyć emocjonalnych, utrwalają pisownię wyrazów, dostarczają rozrywki… Nikt nie rodzi się czytelnikiem, ale czytelnika można wychować. Najlepszym skutecznym sposobem wychowania czytelnika jest codzienne głośne czytanie dziecku dla przyjemności. Czytanie jest kluczem do wiedzy, chroni dziecko przed uzależnieniem od telewizji i komputerów. Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować już w dzieciństwie. Więź z rodzicami, wzmocniona czytaniem, daje dziecku siłę do pokonania wielu pokus i zagrożeń. Jest źródłem radości i pomaga dziecku zrozumieć siebie i innych.

Zachęcajmy dzieci do czytania, żeby zostały na zawsze wiernymi miłośnikami książek, ponieważ:

- czytanie kształtuje zdolności poznawcze,

-  wzbogaca słownictwo,

- rozwija wyobraźnię.

Wspólnie przekonajmy nasze dzieci do czytania.

Pokażmy im, że  książki mogą spełnić ich najpiękniejsze marzenia!